Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul muncii

facilitatea cu 4 ore/ zi, aceasta se aplica in cazul in care angajatorul te da afara si este obligat sa-ti acorde el preaviz mai e valabila?
Reducerea timpului de munca pe perioada de preaviz este posibila numai daca acest lucru este prevazut in ccm aplicabil angajatorului sau in reg.intern al acestuia ... altfel , durata timpului de munca pe perioada preavizului este cea mentionata in c.i.m.
Nu mai este valabila decat daca este prevazuta in c.i.m, CCM sau RI al angajatorului.