Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... chirie mall
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

chirie mall

nu reusesc sa mai platesc chiria in mall.doresc falimentarea firmei.care sunt consecintele in cazul acesta ca nu le mai platesc chiria
Pentru ca aveti probleme cu lichiditatile, Societatea respectiva se va inscrie la masa credala, alaturi de alti creditori, in cadrul procedurii de insolventa.
Pana la aprobarea deschiderii procedurii chiria neplatita va genera penalitati care se vor adauga chiriei neplatite.
va multumescpt ajutor.am cerut reziliere contract dar nu ei nu sunt de acord
si se adauga penalitati care nu le pot plati.intru in faliment si datoria mea fata de ei cum se stinge
Intrand in faliment se vor valorifica activele societatii, iar din valoarea acestora se vor plati debitele.