avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 885 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Concediu medical Administrator in D112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Concediu medical Administrator in D112

Buna ziua,
se poate raporta concediul medical al unui Administrator care are incheiat cu firma contract de administrare in D112?
Mentionez ca Administratorului i-am oprit sanatate ( 5.5%+5.2%) CAS (10.5% +20.8%) impozit si 0.85% concedii medicale.
Programul de salarizare nu ma lasa sa-i introduc concediu medical avand in vedere ca nu am posibilitatea introducerii orelor lucrate, dar cei de la CASMB mi-au spus ca acest medical trebuie raportat in D112 din ianuarie 2011 de cand s-a modificat codul fiscal iar Admin nu mai este scutit de contributia de 0.85%.
S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema? Trebuie sau nu raportat concediul medical al administratorului in D112?
Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Rezumat contributii salariale 2011 crisadi crisadi va rog sa ma corectati daca gresesc: [b]CONTRIBUTII ANGAJAT[/b]: 1. SOMAJ: (Venit realizat + cm unitate)*0.5 % 2. CAS: ( Venit realizat + baza calcul CAs ... (vezi toată discuția)
Impozit concediu sarcina si lauzie casmb aurelian_c aurelian_c Buna ziua, Prietena mea este in concediu de sarcina si lauzie din 10-10-2011. Pe 30-11-2011 a expirat contractul de munca astfel incat plata concediul cade ... (vezi toată discuția)
Contributii angajator ionut c ionut c Buna seara! Va rog sa-mi spuneti ce contributii trebuie sa plateasca un angajator societate comerciala (S.R.L.)? Va multumesc! (vezi toată discuția)