Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... calculare pensie anticipata partiala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

calculare pensie anticipata partiala

Buna ziua .Nascuta 04.1957
31 ani vechime in munca din care
9 ani la spital ca asistenta medicala 1982-1991,
-- in invatamant din 1991 si pana in prezent cu definitivat dat in 1994
--1998 grad didactic 2
-- in 2009 grad didactic I.As dori sa stiu cand pot iesi la pensie si ca ce suma ar reveni ca pensie .Va multumesc
In raspunsul meu am scris:
- pensie anticipata (fara diminuare), la 55 de ani si 11 luni, in septembrie 2013.