Forum Discuţii juridice Executare silită in calitate de posibil cumparator al unui imobil scos ...
Discuție deschisă în Executare silită

in calitate de posibil cumparator al unui imobil scos la licitatie, ai dreptul sa vizionezi casa ptr care licitezi?

M-am inscris la licitatie ptr achizitionarea unui apartament executat silit.

INTREBARE

Am dreptul sa vizionez casa inainte de desfasurarea licitatiei?
Bineinteles ca aveti acest drept.
Aveti dreptul dar pot aparea probleme.
Proprietarul sa nu va lase sa il vedeti.
Sunt in situatia in care am adjudecat apartamentul licitat dar nu pot sa-l vad in interior ptr ca proprietarul nu poate fi gasit.Ce se poate face? Mi-e teama sa-l achit fara sa stiu cum arata in prealabil.
Actualul proprietar - debitorul nu poate fi obligat legal sa va permita aceesul.
executorul poate ordona intrarea fortata in apartament ptr a fi vizionat de catre adjudecatar ?