Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Posibilitati contestare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Posibilitati contestare

In 2oo0 printr-o Sentinta civila In urma unui partaj succesoral instanta a hotarat ca imobilele din curte sa fie incredintate rudelor tatalui(decedat)
O locuinta este amplasata pe terenul pe care detin Titlu de proprietate si doua sentine civile definitive pentru suprafata unde este amplasata locuinta(ultima din 2003) .
Ce sanse am sa-mi recastig casa pentru care sau platit impozite si taxe locale peste 20 ani?#-o
Elementele expuse nu sunt suficiente pentru formularea unui raspuns. Mai mult de atat, vor trebui analizate actele existente in vederea clarificarii si conturarii pretentiilor Dumneavoastra.
M-am gandit la faptul ca instanta la cererea reclamantelor a radiat din masa succesorala imobilul si suprafata de teren intravilan insa avand Sentinta definitiva pentru teren si imobilul imi poate reveni comf.art.489 cod civil.Multumesc