avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii cabinet medical individual - angajati
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

cabinet medical individual - angajati

Un cabinet medical individual poate avea ca angajat titularul acestui CMI?
multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:59, 30 Ianuarie 2013
Da, cu siguranta !
Eu nu as fi de aceasta parere ...
nicoletapanea a scris:

Da, cu siguranta !


Imi spuneti va rog o baza legala.
Multumesc.
Nu exista baza legala pentru asa ceva .... o persoana fizica titular al unui cabinet individual nu poate sa se angajeze singura ...

Imi cer scuze, puteti angaja asistent.
Pentru dv mergeti la CAS si CASS se fac contracte separate .
Nu va puteti angaja
:(

Alte discuții în legătură

Contract de colaborare pfa bithas bithas buna ziua, sunt medic si am infiintat PFA in vederea deschiderii unui Cabinet Medical Individual. Am nevoie sa colaborez cu un asistent medical (angajat la ... (vezi toată discuția)
Concediu si indemnizatie de maternitate - cabinet medical individual adelanaghi adelanaghi Buna ziua , as dori va rog un raspuns la intrebarea mea. Sunt medic de familie la cabinet medical individual ca persoana fizica autorizata , in relatie ... (vezi toată discuția)
Mi-am infiintat un cmi-cabinet medical individual drbelebogdan drbelebogdan Buna ziua. Mi-am infiintat un CMI-cabinet medical individual . Va rog sa imi spuneti, in conditiile in care eu sunt titular si nu pot fi angajat, dar am o ... (vezi toată discuția)