Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale coafor canin ambulant
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

coafor canin ambulant

buna
as dori sa deschid un coafor canin ambulant (amenajat intr-o rulota) si nu stiu ce autorizatii imi trebuie.O alta intrebare : din punct de vedere fiscal-contabil cum ar fi m-ai avantajos sa incep ca SRL,PFA ....

multumesc anticipat

Pentru activitatile de servicii, avand in vedere ca nu exista prea multe cheltuieli in spate, eu unul recomand infiintarea unui SRL, in regim de micro (platiti impozit 3% la venit).
In momentul in care infiintati societatea, depuneti o declaratie ca respectati conditiile de functionare la ONRC, odata cu dosarul de infiintare, si in baza acelei declaratii puteti functiona fara nici o problema!

Sfatul meu ar fi sa gasiti o societate de contabilitate acreditata de CECCAR (care va poate tine si contabilitatea ulterior) si sa discutati cu ei ce ar fi mai avantajos pentru dumneavoastra!