Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CIM - clauza plata salarii la trimestru
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CIM - clauza plata salarii la trimestru

Buna ziua tuturor!
Situatie: proiect cu 4 participanti, fonduri europene. Fiecare dintre participanti are un numar de angajati pentru desfasurarea sarcinilor in cadrul proiectului. Contracte individuale de munca, perioada determinata, numar lunar de ore 20 si respectiv 40. Ca in toate proiectele europene, rambursarea fondurilor se face pe baza de decont. Unul dintre partenerii proiectului, societate comerciala, a intrat in incapacitate de plata a salariilor si a taxelor. Este vreo modalitate prin care se poate stipula in contractul de munca faptul ca plata salariilor se face trimestial, la decontarea cererilor de rambursare? Si implicit, declarararea veniturilor in 112 si platile catre buget, tot la data rambursarii? Plata salariilor, in general, este obligatoriu a se face lunar?
cri_mes, utilizator