Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul mediu brut pe economie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul mediu brut pe economie

O data cu modificarea salariului minim pe economie s-a modificat si salariul mediu brut? Multumesc!
Salariul mediu brut nu se modifica odata cu modificarea salariului minim... salariului mediu brut pe economie se aproba prin Legea bugetului asigurarilor sociale de stat ..pentru 2013,acesta este preconizat a fi in valoare de 2223 lei.
Am inteles! Deci inca nu avem o informatie certa in acest sens.
Doar proiectul legii .. insa , parerea mea este ca cuantumul nu va fi schimbat