avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul mediu brut pe economie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul mediu brut pe economie

O data cu modificarea salariului minim pe economie s-a modificat si salariul mediu brut? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:05, 7 Februarie 2013
Salariul mediu brut nu se modifica odata cu modificarea salariului minim... salariului mediu brut pe economie se aproba prin Legea bugetului asigurarilor sociale de stat ..pentru 2013,acesta este preconizat a fi in valoare de 2223 lei.
Am inteles! Deci inca nu avem o informatie certa in acest sens.
Doar proiectul legii .. insa , parerea mea este ca cuantumul nu va fi schimbat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salar mediu ianuarie 2013 ContSters228970 ContSters228970 Care este salariu mediu pe economie in ianuarie 2013? (vezi toată discuția)
Salariu mediu 2013 IMAGINE28 IMAGINE28 Buna seara, Am rugamintea sa-mi spuneti daca s-a modificat valoarea salariului mediu brut pe economie. Multumesc, Beatrice Iordache (vezi toată discuția)
Salariu mediu brut pe economie 2012 mirelanicola.72 mirelanicola.72 Buna dimineata! ati putea sa-mi spuneti care este valoarea salariului mediu brut pe economie pentru anul 2012? Multumesc! (vezi toată discuția)