Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale de ce acte am nevoie pt a deschide un magazin de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

de ce acte am nevoie pt a deschide un magazin de cosmetice?

as dori sa deschid un magazin de cosmetice ,dar nu stiu ce ce acte am nevoie?
si nici nu stiu cum trebuie sa procedez pentru inceput.
Mai intai trebuie sa infiintati o forma juridica pe care o doriti cu codul CAEN
4775 Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de parfumerie, cosmetică şi a articolelor de toaletă
Documentele necesare le gasiti pe site ONRC:
[ link extern ] /
la butonul Formalitati.
Pentru avizele necesare functionarii trebuie sa intrebati la DSP, agentia de mediu(cred)
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari