avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1021 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale de ce acte am nevoie pt a deschide un magazin de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

de ce acte am nevoie pt a deschide un magazin de cosmetice?

as dori sa deschid un magazin de cosmetice ,dar nu stiu ce ce acte am nevoie?
si nici nu stiu cum trebuie sa procedez pentru inceput.
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 09:16, 13 Februarie 2013
Mai intai trebuie sa infiintati o forma juridica pe care o doriti cu codul CAEN
4775 Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de parfumerie, cosmetică şi a articolelor de toaletă
Documentele necesare le gasiti pe site ONRC:
[ link extern ] /
la butonul Formalitati.
Pentru avizele necesare functionarii trebuie sa intrebati la DSP, agentia de mediu(cred)
Ultima modificare: Miercuri, 13 Februarie 2013
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen produse cosmetice ROXANA1991 ROXANA1991 Buna ziua, Am ca si domeniu principal de activitate 9602- Coafura si alte activitati de infrumusetare, iar ca si domenii secundare am codurile: 4619- ... (vezi toată discuția)
Prestări servicii cosmetice si vanzare produse cosmetice online DoamnaS DoamnaS Buna ziua, Doresc sa înființez o entitate juridică cu următoarele activitati: - prestări servicii cosmetice Si tatuaje - magazin online produse ... (vezi toată discuția)
Cod caen pt un magazin care vinde și haine, și poșete din piele sau înlocuitor, și bijuterii, și cosmetice belciuge belciuge Bună ziua Aș vrea să deschid un magazin de produse handmade în care să vând mai ales în regim de consignație (cod CAEN 4779), produsele fetelor ... (vezi toată discuția)