Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare firma de contabilitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare firma de contabilitate

Buna ziua
Am si eu o intrebare .Ca sa poti infiinta o firma de contabilitate trebuie sa fii membru ceccar?eu si o colega dorim sa infiintam o firma de contabilitate si in principal dorim sa punem codul caen 6920 - Activitati de contabilitate si audit financiar, consultanta in domeniul fiscal .Avem nevoie de ceccar pentru asta ?
Multumesc
Da pentru ca nu poti exercita profesia de contabil autorizat sau expert contabil fara a fi membru CECCAR. Cititi O.G. 65 din 1994.
ok dar nu doresc infiintarea unei firme de expertiza sau audit ci doar de contabiliate ,mentionez ca amandoua suntem licentiate in contabiliate .
multumesc