Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot obtine somaj?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot obtine somaj?

Mi-a incetat activitatea cu art.65(1) din codul muncii,am stagiu de cotizare conform legii 76/2002; In perioada derularii contractului de munca am avut un contract de comision cu o societate comerciala. Ma afecteaza acest contract?
Nu are de ce sa va afecteze acel lucru, va afecteaza daca inca mai este in vigoare acel contract si din executarea lui realizati venituri mai mari decât valoarea indicatorului social de referinţă, în vigoare.
Dragos Stefan, Consultant resurse umane
Va afecteaza in conditiile in care nu-l reziliati pe perioada somajului ...