Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 392A
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 392A

Am o nelamurire in legatura cu declaratia 392a, la "livrari de bunuri si prestari de servicii catre" :persoane inregistrate in scopuri de tva, se trec doar facturile emise de firma ?sau se trec si bonurile fiscale emise prin casa de marcat?
fara vanzarile prin casa de marcat.