Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Incompatibilitate
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Incompatibilitate

Daca am un cabinet de detectiv particular pot fii angajat intr-o societate privata ca ,consilier juridic ?
Exista intre cele doua profesii incompatibilitate?
Nu este cauză de incompatibilitate prevăzută de legea de organizare a profesiei de consilier juridic.
Art. 10 din legea nr.514/2003 prevede ca, exercitarea profesiei de consilier juridic este incompatibilă cu:
....
c) orice altă profesie autorizată sau salarizată în ţară sau în străinătate;
.....