Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Terenul din subsolul blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Terenul din subsolul blocului

Va rog sa-mi spuneti cui apartine terenul din subsolul blocului. Toti locatarii sunt proprietari.
Reprezinta cota parte indiviza dupa cum este precizata in documentul de achizitie spatiu cu destinatia de locuit
Deci este terenul asociatiei reprezentand cota parte INDIVIZA si in nici un caz sa apartina primariei orasului sau altei institutii....
tiberiu8mai, utilizator
Terenul respectiv apartine tuturor proprietarilor nefiind individualizat
Multumesc !
sigura modalitate prin care stiti daca terenul de sub bloc este al proprietarilor de apartamente sau al primariei este sa va uitati pe actul de proprietate a apartamentului .
daca in actul de proprietate nu aveti trecut si o cota parte din teren , atunci terenul este al primariei.