Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale instrainare drept de proprietate
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

instrainare drept de proprietate

rugaminte > sechestrul anaf asupra unei cladiri presupune instrainarea dreptului de proprietate asupra acelei cladiri ?
Intrebarea nu este clara, daca este ok, ce anume?

Deci, lasand la o parte ce citati din lege, puteti solicita certificat fiscal, care se va elibera in termen de doua zile, dar trebuie sa achitati datoriile inainte ca sa va fie eliberat.

Uitati ca aveti sechestru, tocmai pt a nu merge la notar sa instrainati bunul? Faptul ca actul se incheie la notar, este in stransa legatura cu alte institutii, ( depinde de situatie), cum ar fii impozite si taxe sa va elibereze acel certificat.