Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale deschiderea unui magazin in strainatate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

deschiderea unui magazin in strainatate

buna ziua, ma intereseaza daca am deschis in romania o societate se poate deschide un punct de lucru in italia cu firma din romania? ce documente sunt necesare si de unde?
Societatea din Romania poate deschide un magazin in Italia care se va constitui ca punct de lucru sau sucursala / filiala a societatii romane. Cu privire la documente si procedura trebuie sa va interesati in Italia la Camera de Comert din orasul unde vreti sa deschideti magazinul.
multumesc frumos
ATENTIE ! inainte sa faci toate demersurile, verificati daca in actul constitutiv aveti specificat ca societatea dumneavoastra poate deschide filiale, puncte de lucru. etc in strainatate. Daca nu, modificati actul constitutiv in acest sens.