Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... inppa examen definitivat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

inppa examen definitivat

cine poate sa ma ajute ?as vrea sa stiu cam cum au fost subiectele la grila .multumesc
Te intereseaza grilele date anul trecut la INPPA? Daca da, te pot ajuta.
Daca le vrei pe cele de anul asta, examenul va fi dupa jumatatea lunii martie, deci mai tb sa astepti.
examenul e maine si il dau la iasi.marti e proba scrisa.desigur ca ma intereseaza.as vrea doar sa vad cam cum sunt formulate,de ce nivel sant.sper sa nu fie ca cele de la inm:am inteles ca sant trei variante de raspuns din care doar unul poate fi raspunsul corect,nu?daca poti sa-mi trimiti ti-as fi recunoscatoare
Iti las e-mailul meu, arianne_e35@yahoo.com. Contacteaza-ma aici, daca vrei, grilele nu le am in format electronic, sunt cele date la INPPA Bucuresti anul trecut, nu stiu cum dau cei din Iasi. Eventual vorbim la telefon si-ti dau mai multe detalii daca vrei.
Sunt cu o singura varianta de raspuns corect, unele sunt sub forma de spete, altele sunt doar teorie.
Multa bafta maine daca nu mai vorbim.
si noi dam test grila.as vrea doar o intrebare sa-mi redai cu tot cu variantele,sa-mi fac o idee.ca si asa e prea tarziu acum sa ma uit pe toate intrebarile.maine e proba orala.la ora 2.poate mai intru maine dimineata sau diseara,si sa vad o ''mostra''de intrebare,ca sa ma linistesc si eu.cele de anul trecut cum ti s-au parut?a dat anul trecut o colega de-a mea si mi-a spus ca a fost destul e lejer,adica nu ca la admitere cel putin.multumesc pentru urare
Nulitatea ca sanctiune procedurala penala atrage ineficienta juridica a actelor intocmite cu nerespectarea legii:
a) din mom constatarii nulitatii;
b) din momentul efectuarii actului;
c)din momentul invocarii nulitatii.

Mie celede anul trecut mi s-au parut ok, nu puneau probleme de rezolvare, nici nu se compara cu admiterea.
Ti-am postat o varianta de intrebare, ma scurta, sunt si unele sub f de spete, dar sunt in criza de timp si eu acum.
Un sg raspuns este corect.

Multa bafta maine. Daca ai timp, poate imi scrii pe e-mail cum a fost. Ati avut de rezolvat si spete pentru colocvii?