avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... inppa examen definitivat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

inppa examen definitivat

cine poate sa ma ajute ?as vrea sa stiu cam cum au fost subiectele la grila .multumesc
Cel mai recent răspuns: anabela11 , utilizator 10:20, 21 Decembrie 2009
Te intereseaza grilele date anul trecut la INPPA? Daca da, te pot ajuta.
Daca le vrei pe cele de anul asta, examenul va fi dupa jumatatea lunii martie, deci mai tb sa astepti.
examenul e maine si il dau la iasi.marti e proba scrisa.desigur ca ma intereseaza.as vrea doar sa vad cam cum sunt formulate,de ce nivel sant.sper sa nu fie ca cele de la inm:am inteles ca sant trei variante de raspuns din care doar unul poate fi raspunsul corect,nu?daca poti sa-mi trimiti ti-as fi recunoscatoare
Iti las e-mailul meu, arianne_e35@yahoo.com. Contacteaza-ma aici, daca vrei, grilele nu le am in format electronic, sunt cele date la INPPA Bucuresti anul trecut, nu stiu cum dau cei din Iasi. Eventual vorbim la telefon si-ti dau mai multe detalii daca vrei.
Sunt cu o singura varianta de raspuns corect, unele sunt sub forma de spete, altele sunt doar teorie.
Multa bafta maine daca nu mai vorbim.
si noi dam test grila.as vrea doar o intrebare sa-mi redai cu tot cu variantele,sa-mi fac o idee.ca si asa e prea tarziu acum sa ma uit pe toate intrebarile.maine e proba orala.la ora 2.poate mai intru maine dimineata sau diseara,si sa vad o ''mostra''de intrebare,ca sa ma linistesc si eu.cele de anul trecut cum ti s-au parut?a dat anul trecut o colega de-a mea si mi-a spus ca a fost destul e lejer,adica nu ca la admitere cel putin.multumesc pentru urare
Nulitatea ca sanctiune procedurala penala atrage ineficienta juridica a actelor intocmite cu nerespectarea legii:
a) din mom constatarii nulitatii;
b) din momentul efectuarii actului;
c)din momentul invocarii nulitatii.

Mie celede anul trecut mi s-au parut ok, nu puneau probleme de rezolvare, nici nu se compara cu admiterea.
Ti-am postat o varianta de intrebare, ma scurta, sunt si unele sub f de spete, dar sunt in criza de timp si eu acum.
Un sg raspuns este corect.

Multa bafta maine. Daca ai timp, poate imi scrii pe e-mail cum a fost. Ati avut de rezolvat si spete pentru colocvii?

Alte discuții în legătură

Subiecte examen admitere barou 2012 mihail2012 mihail2012 Salut! Are cineva subiectele care s-au dat la examenul de admitere in barou 2011? Stima, Mihai (vezi toată discuția)
Examen magistratura Romanov Romanov am o mare rugamite la cei care au dat examenul de admitere in magistratura sau la cei ce se pregatesc pentru acesta. sunt foarte multe lucruri pe care ... (vezi toată discuția)
Examen inppa 2010 anca_b_84 anca_b_84 Cum este examenul la inppa?Eu am emotii pentru ca spetele pentru acasa mi s-au parut destul de grele si ma gandesc cum va fi oralul...Voi cei care ati terminat ... (vezi toată discuția)