Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare contabilla impozit pe teren
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare contabilla impozit pe teren

Buna ziua
va rog pe ce cont se baga impozitul pe teren si extindere autorizatie?
Va multumesc
Luati legatura cu primaria din localitatea unde e arondat terenul si cereti acolo contul unde puteti vira banii.
Mai multe detali despre ceea ce agti vrut sa intrebati . Pot sa interpretez ca vreti sa intrebati de inregistrarea contabila sau cum v-a raspuns dl. Neagu mai sus .
de intregistrarea contabila
Si daca e vorba de inregistrarea in contabilitate contul 446 Alte impozite, taxe si varsaminte asimilate
sau
inreg imp 471 = 446 1200
plata 446= 5311 1200
inreg lunara ch cu impozitul 635=471 100/lunar