avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare contabilla impozit pe teren
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare contabilla impozit pe teren

Buna ziua
va rog pe ce cont se baga impozitul pe teren si extindere autorizatie?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 12:41, 17 Martie 2013
Luati legatura cu primaria din localitatea unde e arondat terenul si cereti acolo contul unde puteti vira banii.
Mai multe detali despre ceea ce agti vrut sa intrebati . Pot sa interpretez ca vreti sa intrebati de inregistrarea contabila sau cum v-a raspuns dl. Neagu mai sus .
de intregistrarea contabila
Si daca e vorba de inregistrarea in contabilitate contul 446 Alte impozite, taxe si varsaminte asimilate
sau
inreg imp 471 = 446 1200
plata 446= 5311 1200
inreg lunara ch cu impozitul 635=471 100/lunar

Alte discuții în legătură

Impozit pe cladiri luciapap luciapap Buna ziua.Am doua chitante: 1.pe care scrie taxa timbru 635=446 446=531 ? 2.impozit pe cladiri 635=446; ... (vezi toată discuția)
Taxa bilant contabil inregistrare in contabilitate gabrielabarko gabrielabarko Buna ziua, am depus bilantul pentru anul 2009 si am platit taxa la registru comertului de 14 lei, cum poate fi aceasta inregistrata in contabilitate? Se poate ... (vezi toată discuția)
Contabilitate vatamanescu dumitra vatamanescu dumitra Buna ziua , va rog frumos daca poate cineva sa-mi spuna cum se inregistreaza o chitanta fara factura , exemplu chitanta emisa de Asirom ,asigurare fara ... (vezi toată discuția)