avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 435 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Daune interese in cazul accesarii, fara drept, a ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Daune interese in cazul accesarii, fara drept, a contului de email

am impresia, poate gresita, ca in adresa mea de e-mail intra unii ..altii
1.cum aflu aceasta violare:D
2.cum evaluez acest prejudiciu
3 tre sa timbrez acest leu pe care tre sa-l mediez si conciliez in acelasi timp?
Cel mai recent răspuns: ContSters267790 , utilizator 18:49, 21 Aprilie 2013
Schimbati parola adresei de mail si nu o sa mai "intre unii... altii"

:love1:
doar cu impresia nu aveti nimic. daca puteti proba cel care intra in email dvs. savarseste o infractiune si sunteti scutit de orice taxa pt. prejudiciul cauzat.
cum adica sunt scutit?
actiunea civila din proc. penal este scutita de tx. ....
Pentru Yahoo! poate va ajuta informatiile de pe saitul in cauza. Probabil ca pentru .gmail etc trebuie sa scotociti pe acolo - sau sa rugati pe cineva care stie ce face.
Copiez:
Acest articol descrie funcţionalitatea Activităţi autentificare din Manager Yahoo! Cont care vă poate arăta ce activităţi de autentificare s-au efectuat în contul dvs. în ultimele câteva zile în cazul în care aveţi bănuiala că o persoană neautorizată v-a intrat în cont.
Continuare la adresa de mai jos:
[ link extern ] =


Informarea despre binefacerea medierii nu cred ca se aplica in cazul infractiunilor informatice - dar, poate gresec.


Ultima modificare: Joi, 21 Martie 2013
trope_doi, utilizator

Alte discuții în legătură

Acces in sistem informatic fara aprobare adrianpaul169 adrianpaul169 buna ziua;daca mi-au disparut email-uri din cont sau parola furata,unde trebuie sa ma adresez?si cum pot dovedi?exista firme care fac audit informatic de ... (vezi toată discuția)
Violarea corespondentei electronice ovidiutrusca ovidiutrusca Fosta mea prietena,imi sparge frecvent parolele si le inlocuieste la adresele de mail pe care le folosesc;am acolo informatii atat personale cat si de ... (vezi toată discuția)
Parola de yahoo furata alinarms alinarms mi-a fost furata parola de yahoo de o persoana de pe un forum, banuiesc. (vezi toată discuția)