Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Modele de acte pentru infiintare asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Modele de acte pentru infiintare asociatie

Poate ca exista pe forum modele de acte pentru infiintare asociatie de proprietari, dar eu nu stiu sa dau cautare, asa ca daca cineva imi spune sau pune link-uri ii raman recunoscator. Am mai cautat pe Google, dar in problema respectiva acest forum este cel mai competent. Vreau sa stiu continutul ca sa vad la ce ma inham. Deci modele pentru
- Cerere pentru acordarea personalităţii juridice, inclusiv delegaţie pentru persoana împuternicită;
- Statutul Asociaţiei de Proprietari, inclusiv tabelul nominal cu semnături;
- Actul constitutiv;
- Acordul de asociere;
- Procesul verbal al Adunării Generale de constituire;
- Copie de pe încheierea de la judecătorie cu înscrierea în cartea funciară a clădirii sau copie de pe încheierea de la judecătorie cu înscrierea în cartea funciară a actului de proprietate al unui membru al asociaţiei de proprietari;
- Proces verbal de predare -primire a mijloacelor materiale şi băneşti;
- Avize posibilitate de separare de la furnizorii de servicii;
- Convenţie încheiată între noile asociaţii de proprietari constituite pe scările aceluiaşi bloc, semnată de preşedinţii acestora privind gestionarea serviciilor prestate de toţi furnizorii;
ynocentta, utilizator
Mai cautati pe Google, gasiti tot ce vreti.
Un exemplu ar fi aici:
[ link extern ]
desfasurati si gasiti acordul de asociere si aici in partea de mijloc
[ link extern ]
elga50, moderator
@ynocentta link-ul pe care l-ai pus, eu l-am citit. Ceeace vreaun eu este continutul acelor acte, documente pentru infiintare, credeam ca am fost explicit folosind termenul "modele", adica formularul.