Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Obtinere duplicat certificat casatorie de la primaria ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Obtinere duplicat certificat casatorie de la primaria de domiciliu

buna ziua.. am constat ca mi-am pierdut certificatul de casatorie si nu stiu cum sa obtin un altul... m-am casatorit in Botosani dar acum locuiesc in Resita...trebuie sa merg pana acolo pt a obtine un altul...va rog sa ma ajutati...
Da.

Consiliul local/primaria unde a fost inregistrata casatoria, va poate elibera un duplicat dupa certificatul de casatorie.
Puteti depune cererea si la Resita, atata doar ca va dura ceva mai mult pana veti obtine duplicatul.

Va trebui sa indicati primaria unde v-ati casatorit pe cererea pe care o veti completa.
Va puteti adresa primariei Resita numai daca aveti domiciliul sau resedinta in Resita.