avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Obtinere duplicat certificat casatorie de la primaria ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Obtinere duplicat certificat casatorie de la primaria de domiciliu

buna ziua.. am constat ca mi-am pierdut certificatul de casatorie si nu stiu cum sa obtin un altul... m-am casatorit in Botosani dar acum locuiesc in Resita...trebuie sa merg pana acolo pt a obtine un altul...va rog sa ma ajutati...
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 19:31, 18 Martie 2013
Da.

Consiliul local/primaria unde a fost inregistrata casatoria, va poate elibera un duplicat dupa certificatul de casatorie.
Puteti depune cererea si la Resita, atata doar ca va dura ceva mai mult pana veti obtine duplicatul.

Va trebui sa indicati primaria unde v-ati casatorit pe cererea pe care o veti completa.
Va puteti adresa primariei Resita numai daca aveti domiciliul sau resedinta in Resita.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preschimbare certificat de nastere adrian ioan adrian ioan buna seara,as dori sa stiu ce acte am nevoie ptr. preschimbare certificat de nastere (vezi toată discuția)
Certificat de nastere pierdut alexlacatus alexlacatus Buna ziua. Azi am piedut o mapa importanta in care se afla, din pacate si certificatul de nastere. Problema este ca eu sunt dintr-o localitate apropiata de ... (vezi toată discuția)
Pierdut certificat nastere si de casatorie rmarius rmarius BUNA ZIUA ! Am pierdut certificatul de nastere , si certificatul de casatorie . Ce pasi trebuiesc urmati pentru obtinerea duplicatelor? Va multumesc f. ... (vezi toată discuția)