Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infintare srl.cu domeniul de activitate de ssm
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infintare srl.cu domeniul de activitate de ssm

Buna ziua,as dorii sa infintet un srl,dar nu am decat un prim curs primar(80ore)de ssm.pot infinta o astfel de societate daca ma asociez cu un expert?trebuie sa fie el majoritar ca si actionar?sau pot infintza un srl cu un alt domeniu de activitate pt care am diplome(in domeniul constructiilor)ca principal domeniu de activitate si sa angajez un expert ssm pt desfasurarea activitatii respective?
V-a multumesc aniticipat
Gasiti toate detaliile care va intereseaza aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
Multumesc,daca eu nu am studiile necesare ca sa invintez un srl.e suficient o asocierie cu un expert ssm?si e conditionat sa fie el actionar majoritar,eventual si administrator?