Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general FORMULARE TIPIZATE DIN NOU???
Discuție deschisă în Contabilitate în general

FORMULARE TIPIZATE DIN NOU???

Am inteles eu bine sau au fost reintroduse formularele tipizate cu serii asigurate de Imprimeria Nationala prin.HG 105/2009????????????
Din cate vad si inteleg, asa se pare, abia ne obisnuiseram cu acelea ca acum hop, altele.
In acest caz ne mai ramane sa asteptam norme de la Ministerul Finantelor....nu? ca daca e ordin de la imparatie...cu placere!!
oanacozos, utilizator
Nu, a fost in sfarsit abrogata aceasta hotarare 8 sute nustiucat/1997, eu asa am inteles...
Desigur, o mare placere, cert e ca am vazut ca in toata europa se proceda asa, adica facturile emise de persoana juridica, acum s-au sucit iar or sa faca tigancile profit pe la periferia bucurestiului cu teancurile de facturi .... hmmm.
alea nu vand facturi, vand hartii fara valoare...