Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Impozit venit microîntreprinderi
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Impozit venit microîntreprinderi

Se mai depune declaraţia 010 pentru trecerea la impozitul pe venitul microîntreprinderilor dacă în prezent societatea(SRL), plătitoare de impozit pe profit(trimestrial), are activitatea suspendată temporar(până în luna martie 2014)?
Mulţumesc!
Ar trebui depusa,pentru modificarea vectorului fiscal incepand cu 01.02.2013. Acest lucru va ajuta in viitor,nu mai trebuie sa depuneti Declaratia 101 anual. Apropo !Ati depus Declaratia 101 pentru anul 2012 si luna ianuarie 2013 ?