Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recurs judecat - mai exista cai de atac?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Recurs judecat - mai exista cai de atac?

BUNA SEARA ? Imi puteti spune daca exista o alta cale de atac/contestare/anulare /suspendare a unei decizii definitive data dupa recurs la I C C J ?
Mentionez ca am fost condamnat de Tribunal la 5 ani cu executare,a ramas la fel la Curtea de Apel iar pe 13 MAI 2013 am ,probabil ,ultimul termen la I C C J ,unde Parchetul NU a formulat Recurs
VA MULTUMESC !
Teoretic da puteţi uzita de contestaţie sau revizuire însă nu suspenda mandatul de executare, desigur, un avantaj la recurs nu se poate agrava situaţia dvs.
Va multumesc Domnule Marinescu !
As mai avea o intrebare la care inca nu mi-a raspuns nimeni.Ma puteti ajuta cu un raspuns ?
VAMULTUMESC ANTICIPAT!

Am ispasit 2 ani dintr-o pedeapsa cu executare de 4 ani si m-am eliberat conditionat in iarna anului 1998. In anul 2000 am fost condamnat la 2 ani cu executare -dar s-au contopit pedepsele -dosarul aflandu-se pe rol din 1998,eu fiind arestat in vara lui 1998 -si nu am mai executat nici o zi DIN A DOUA PEDEAPSA.Pana ASTAZI nu mi-am cerut si nu a intervenit din oficiu reabilitarea .DIN MAI 2010 pana in MAI 2011 AM FOST ARESTAT preventiv intr-un alt AL TREILEA dosar penal cu,care sunt in ultima faza ,adica pe 13 05 2013 am ,probabil,ultimul termen la recurs la I C C J pentru ca la tribunal am fost condamnat 5 ani cu executare ramanand la fel in apel la Curtea de Apel si am facut Recurs la I C C J.Intrebarea mea este daca la I C C J VA RAMANE NESCHIMBATA SENTINTA mai am vreo posibilitate de contopire a celor 2 ani executati in 1996-98 + anul executat in 2010-2011 ca sa-mi pot cere eliberarea conditionata si daca se poate da spor in urma contopirii?Mentionez ca toate condamnarile au fost pentru art 215.
VA MULTUMESC MULT !
Da din nefericire şi la ultima întrebare.
Iertati-ma,nu am inteles prea bine raspunsul,DA ,ca,am dreptul la contopire sau ca ,DA,se va da sigur spor de contopire
VA MULTUMESC MULT !