avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 308 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere executori judecatoresti stagiari
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere executori judecatoresti stagiari

Buna ziua1
Desi nu scriu unde trebuie, as dori sa ma ajute cineva cu privire la ex de admitere in profesia de executor judecatoresc stagiar.
As avea nevoie de subiecte, sinteze sau exemple de subiecte daca are cineva asa ceva.
Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: C_IuLia , utilizator 12:45, 5 Noiembrie 2011
buna ziua,
ma intereseaza si pe mine acest subiect.
in ceea ce priveste concursul de admitere pt 2009 peste tot am gasit ”referitor la scoaterea la concurs veti fi anuntati in timp util” si cam atat...nimic concret
buna,
sunt si eu interesat de acest subiect.
din pacate nu am informtii cu privire la subiectele date in anii trecuti, dar stiu ca nu exista sinteze sau subiecte posibile pentru acest examen cum sunt in cazul admiterii in profesia de avocat ci trebuie invatate capitolele mentionate in programa pentru admitere din cartile profesorilor care propun subiectele de examen.
cum anul acesta nu s-a mai dat examenul am inteles ca urmeaza sa se dea in primavara anului viitor, dar cei de la UNEJ mi-au spus ca nici aceasta nu este o regula ferma.
Am aflat ca examenul de admitere in profesie pentru executori stagiari se va da undeva in luna mai 2011.
ankalaura85 a scris:

Am aflat ca examenul de admitere in profesie pentru executori stagiari se va da undeva in luna mai 2011.


Asa de repede? Informatia provine dintr-o sursa sigura?
Te-am intrebat daca sursa este sigura deoarece eu am sunat la UNEJ si mi-a zis ca inca nu se stie nimic. :)

Alte discuții în legătură

Dupa ce carti trebuie sa invat si care sunt taxele pentru examen? ellaa ellaa Buna , Va rog sa-mi spune-ti dupa ce autori invatati pt admiterea din acest an, taxe , daca exista sinteze si orice nou depre admitere. Va multumesc (vezi toată discuția)
Examen pentru avocat stagiar Dana Drambarean Dana Drambarean Buna ziua, Din ce carti imi recomandati sa invat pentru examenul de intrare in profesie ca si avocat stagiar? M-ar ajuta foarte mult niste autori si niste ... (vezi toată discuția)
Buna seara. dupa ce carti invatati? Alina Gabriela Alina Gabriela Daca v-ati apucat de invat ptr. examenul di 2011,Da-ti mie un sfat in legatura cu cartile dupa care invatati.Mersi:D (vezi toată discuția)