Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

Buna seara.Va rog, daca se poate, sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu o succesiune:bunica mea a murit,era singura,mostenitori sunt soacra mea si trei nepoate din partea soacrei(mama la nepoate era fiica bunicii,care si ea a murit),in urma succesiunii cum se imparte ? cat ii revine soacrei mele si cat le revine la nepoate?
va multumesc ,cu mult respect.
Fiica care este in viata 3/6 iar nepoatele de fiica predecedata 1/6 fiecare.