Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... obligatii fatä de Mamä
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

obligatii fatä de Mamä

:PNora nu o mai vrea pe Soacrä än Ap.Spunänd cä nu mai primeste aer de cänd a venit ea care s a cumpärat cu cu ajutorul dänsei punänd o sumä de 15000eur.Fiul nu ia nici o mäsurä mai adecvatä se face cä nu aude!

Stimat forumist,
caracterizări precum - măgarul - nu pot fi primite pe forum.

andreigrigoriu, moderator
What??? :-/
Deci care e subiectul?
Probabil ca doriti sa spuneti ca soacra care a contribuit la cumpararea apart.cu suma de 15.000 euro,sa isi recupereze banii daca se simte ca nora nu vrea sa o mai tina in apart.lor.

Asta doriti sa spuneti?
Nu ea vrea sä locuiascä än Ap.La care a contribuit.Atunci ea putea sä fie mai flexibilä dar acum nu mai poate.Cänd am nevoie e bine si cänd mä am aranjat nu mai creu sä stiu??
Mama contribuie cu suma de 15000 eur la cumpärarea unui Ap.cu 4Camere de 45000eur cu conditia:Cänd nu mai poate sä se äntretinä singurä La Casa ei sä vinä la Norä si Fiu än Ap.OK?
Nu!Numai dacä nu mai existä altä posibilitate?