Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acte pentru srl - cod caen 6201,6202,6209
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acte pentru srl - cod caen 6201,6202,6209

6201 Activitati de realizare a soft-ului la comanda (software orientat client)
6202 Activitati de consultanta in tehnologia informatiei
6209 Alte activitati de servicii privind tehnologia informatiei

Salutari,

Un SRL cu 2 administratori (unul studii medii, unul studii superioare, dar nu in domeniul it) poate presta servicii conform codurilor caen de mai sus, fara sa aibe nevoie de diplome de studii superioare in domeniul tehnologia informatiei??

serviciile prestate s-ar concretiza in:
realizare pagini web
mentenanta pagini web
gazduire site-uri (prin reseller)

codurile caen pot fi adugate pe certificat constatator ca si activitati desfasurate "la beneficiar"?

mentionez ca activitatile sunt realizate de cei doi administratori, fara a avea angajati sau fara a fi vreunul din ei angajat propriu-zis al SRL-ului (cel putin pt moment).

multumiri!

in conformitate cu prevederile Legii 31/1990 privind societatiile comerciale, nu necesita documente de studii, doar la infiintarea pfa, ii, si if se solicita 1.4. Fotocopii certificate olograf de pe documentele care atestă pregătirea profesională, dacă aceasta este cerută, potrivit unor prevederi legale speciale
vezi UOG 44/2008 si L 507/2002
1. Legea nr.507/2002 este abrogata ....

2. Un SRL cu X administratori poate presta servicii conform codurilor caen de mai sus

scuze, L 507 este abrogata asa este