Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen

Buna ziua! As dori sa stiu ce coduri caen se pun pentru plafar?
cred ca acestea ar fi cele mai apropiate
4711 - Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun.

4775 Comert cu amanuntul al produselor cosmetice si de parfumerie, in magazine specializate
4776 Comert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor;
5211 - Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun.
Incadrarea personalului se va face ca Vanzator de produse naturiste, conform codului COR: 522007.

Nu cred ca 4773 este chiar corect
CRINA1, utilizator
Va recomand codul caen 4729- comert cu amanuntul al altor produse alimentare, in magazine specializat
Si nu mai trebuie si alt cod pe langa acesta?