avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1153 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen

Buna ziua! As dori sa stiu ce coduri caen se pun pentru plafar?
Cel mai recent răspuns: valyb , utilizator 20:21, 26 Mai 2013
cred ca acestea ar fi cele mai apropiate
4711 - Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun.

4775 Comert cu amanuntul al produselor cosmetice si de parfumerie, in magazine specializate
4776 Comert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor;
5211 - Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun.
Incadrarea personalului se va face ca Vanzator de produse naturiste, conform codului COR: 522007.

Nu cred ca 4773 este chiar corect
Ultima modificare: Joi, 28 Martie 2013
CRINA1, utilizator
Va recomand codul caen 4729- comert cu amanuntul al altor produse alimentare, in magazine specializat
Si nu mai trebuie si alt cod pe langa acesta?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coduri caen produse gen plafar danmarianpopescu danmarianpopescu Ce coduri CAEN trebuiesc puse pentru un magazin gen plafar(ceaiuri, remedii, tincturi,etc.)Din cate am vazut difera de la judet la judet. (vezi toată discuția)
Cod caen distributie produse naturiste: ceaiuri, suplimente alimentare etc. niculaucarmen niculaucarmen care sunt codurile caen specifice distributiei (engros si en-detail) de produse naturiste: ceaiuri, suplimente alimentare etc.??? (vezi toată discuția)
Cod caen ecologice frezii frezii Un magazin care comercializeaza in principal produse alimentare ecologice,dar pe langa are si alimente vegetale si ceaiuri si cosmetice,ce cod caen trebuie sa ... (vezi toată discuția)