Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale acte necesare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

acte necesare firma

Salut. Va rog sa ma ajutati intr-o problema. Sunt student in anul 3 si as dori, impreuna cu niste colegi sa deschidem o firma de consultanta si vanzari IT. V-as ruga sa imi spuneti de ce acte as avea nevoie si ce trebuie sa fac in fiecare luna pentru ca totul sa fie legal(am exclus de aici licentele de Windows sau alte softuri).Va multumesc
probabil ca nu am citit destul de amanuntit postul de mai sus.dar daca sunt inca anu 1 nu pot sa imi deschid firma mea? Adica pe ce baza s-a luat hotararea? eu vreau sa imi deschid afacerea si faceam niste documentari tot ar fi mai mult decat ok mai putin chestia cu anul 2 de studii, eu fiind anul 1 si pt a mai pierde 1 an deja mi se pare prea nasol. Nu se poate pacali sistemul?:D
acu am observat mai bine , se pare ca siteul e uitat de lume. din 2004 nu s-a mai discutat nimic?Atunci mai mult ca sigur ca subiectul e depasit
hotararea 166/2003este in vigoare:D