Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... articolul168 alin.2 din O G 92DIN2003
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

articolul168 alin.2 din O G 92DIN2003

La ce se refera articolul daca a fost formulat intr-un titlu executoriu ?
Cornel Vasile, Consilier juridic
C.proc.fisc., art. 168 - Cheltuieli de executare silită
(1) Cheltuielile ocazionate cu efectuarea procedurii de executare silită sunt în sarcina debitorului.

(11) Sumele reprezentând cheltuieli de înscriere la Arhiva Electronică de Garanţii Reale Mobiliare a creanţelor cuprinse în titlurile executorii emise de către organele fiscale sunt considerate cheltuieli de executare silită.

(2) Suma cheltuielilor cu executarea silită se stabileşte de organul de executare, prin proces-verbal, care constituie titlu executoriu potrivit prezentului cod, care are la bază documente privind cheltuielile efectuate.

......

In speta, este vorba despre cheltuielile efectuate cu executarea silita.