Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu

O masina care merge la programul rabla mai plateste timbru de mediu?
Timbrul de mediu se plăteşte la transferul dreptului de proprietate, indiferent că viitorul proprietar o va folosi la programul rabla sau o va păstra în faţa blocului. Dacă proprietarul actual o foloseşte în programul rabla nu înseamnă că îi transferă dreptul de proprietate.