Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... restituire taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

restituire taxa auto

Buna!Ce model de „Cerere de restituire a taxei pe poluare pentru autoturisme”trebuie completata pt.cei de la finante?Sunt mai multe tipuri de cereri si am inteles ca de multe ori cei de la Administratia Finantelor,nu accepta decat un sungur model de cerere.Il aveti pe cel corect in pdf?Multumesc
Acesta este modelul:
[ link extern ]
Va multumesc frumos,dar unde trebuie bifat pe acest model?Eu vad pe acest model doar diferenta si valoare reziduala...Pe mine ma intereseaza recuperare taxa!Oare au cei de la Finante model de cerere?Multumesc
Buna!Multumesc pt.raspuns...Vroiam doar sa informez pe ceilalti ca nu este bun modelul de la dvs.cererea trebuie facuta la mana si se cere cu totul altceva.Simplu ca buna ziua:restituire taxa de poluare.Astazi am fost la Finante..Poate mai au nevoie si ceilalti de asemenea informatii....
Buna ziua,as dori sa imi recuperez taxa auto la masina,orientativ care ar fi costurile,cheltuieli acte si avocat?Va multumesc.