avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 929 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... restituire taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

restituire taxa auto

Buna!Ce model de „Cerere de restituire a taxei pe poluare pentru autoturisme”trebuie completata pt.cei de la finante?Sunt mai multe tipuri de cereri si am inteles ca de multe ori cei de la Administratia Finantelor,nu accepta decat un sungur model de cerere.Il aveti pe cel corect in pdf?Multumesc
Cel mai recent răspuns: dragonu89 , utilizator 21:07, 4 Februarie 2014
Acesta este modelul:
[ link extern ]
Va multumesc frumos,dar unde trebuie bifat pe acest model?Eu vad pe acest model doar diferenta si valoare reziduala...Pe mine ma intereseaza recuperare taxa!Oare au cei de la Finante model de cerere?Multumesc
Buna!Multumesc pt.raspuns...Vroiam doar sa informez pe ceilalti ca nu este bun modelul de la dvs.cererea trebuie facuta la mana si se cere cu totul altceva.Simplu ca buna ziua:restituire taxa de poluare.Astazi am fost la Finante..Poate mai au nevoie si ceilalti de asemenea informatii....
Buna ziua,as dori sa imi recuperez taxa auto la masina,orientativ care ar fi costurile,cheltuieli acte si avocat?Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare cerere restituire taxa poluare toby18 toby18 pentru a depune la finante cerere de restituirii a taxei de poluare (platita in iulie 2010) este ok de utilizat modelul care l-am gasit mai vechi postat in ... (vezi toată discuția)
Recuperarea de taxa de prima inmatriculare iatagangheorghe iatagangheorghe buna ! care sunt pasi care trebuie facuti pentru a recupera banii pe care i-am platit degeaba statului pentru asazisa taxa de mediu? Eu am inscris masina in ... (vezi toată discuția)
Model intampinare pt recuperare taxxa de prima inmatriculare buburuza22 buburuza22 Buna ziua! Ma puteti ajuta cu un model de intampinare la tribunal pentru recuperarea taxei de prima inmatriculare si cu un model de cerere de recuperarea ... (vezi toată discuția)