avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... actionar mobins sa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

actionar mobins sa

am fos actionar la MOBINS SA..fabrica sa vindut ......noi muncitori nu am primti nimic....CE PUTEM FACE?
Cel mai recent răspuns: ContSters288234 , utilizator 09:21, 15 Aprilie 2013
Trebuie sa precizati de ce spuneti ca ati fost actionar. Nu mai aveti certificatul de actionar sau actiunile respective?
BA DA LE AM...DAR CE POT FACE CU ELE.....CIND SA VINDUT FABRICA NU AM FOST ANUNTATI , CRED CA 30 %DIN MUNCITORI ERAU ACTIONARI .NIMENI NU A PRIMIT NIMIC
Inseamna ca e ceva la modul de cum le-ati cumparat acele actiuni. Daca erau obtinute prin acel program de privatizare cu cupoane apoi cu certificate, actiunile erau individuale si daca era sa le vindeti trebuia sa faceti asta personal.
Ati achizitionat aceste actuni prin asociatia salariatilor sau alta metoda colectiva?
Sau cumva firma a fost declarata falimentara iar altcineva a cumparat activele?
Ultima modificare: Miercuri, 10 Aprilie 2013
george-neagu, moderator
am cumparat 32 cu bani jos 1995 iar diferenta pina la 57 ,plateam in 2 rate pe an..am terminat de achitat in 2001
am intrat in somaj in 1997 si nu stiu mare lucru ce sa intimplat.

Alte discuții în legătură

Valabilitate actiuni societate in insolventa ContSters288234 ContSters288234 daca fabrica a intrat in insolventa si sa vindut......mai sunt valabile actiunile mele.? sau mai pot face ceva cu ele (vezi toată discuția)
Privatizare mebo - identificare nume dupa seria cupoanelor peterpan peterpan Buna ziua, Va rog din suflet sa ma sprijiniti cu o informatie., nu stiu exact cui sa ma adresez. Am scris la SIF Moldova dar nu au reusit sa ma ajute. Sunt ... (vezi toată discuția)
Actiuni pas - vanzare sca baloisibaloi sca baloisibaloi Detin un procent substantial de actiuni in asociatia pas care sunt achitate. Actionarul majoritar din societatea mama listata la bursa doreste achizitionarea ... (vezi toată discuția)