Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vechime in munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vechime in munca

Intre anii 1989-1992 am lucrat cu contract de munca la o institutie de stat nu am dus cartea de munca pentru a se opera acest fapt ,acum vreau sa depun dosarul de pensie dar lipseste perioada respectiva .Cum trebuie sa procedez pentru a se considera vechime in campul munci
Puteti solicita de la fostul angajator o adeverinta de vechime in munca pentru perioada lucrata ... in acest sens, la dosarul de pensie depuneti carnetul de munca plus acea adeverinta.
ce model de adeverinta daca nu va este cu suparare sau unde pot gasi un model??
Uitati aici un astfel de model
www.dolj.anofm.ro/adeverinta_vechime_anexa1.doc