Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achizitii publice din venituri proprii in invatamant
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achizitii publice din venituri proprii in invatamant

Daca sunt scoala, pot sa achizitionez direct o centrala termica in valoare de 50 000 lei de la venituri proprii?
puteti in masura in care aveti dreptul de a efectua achizitii. spun asta pt. ca din cate stiu scolile au un regim mai special, in sensul ca nu fac ele orice achizitie. e drept ca poate fi vorba de achizitii de lucrari care cad in sarcina primariilor si poate ca centrala o puteti achizitiona chiar dvs.. daca aveti dreptul sa faceti achizitia, puteti cumpara direct centrala fiind vorba de o valoare sub 15.000 euro. pe de alta parte trebuie sa fiti inregistrati in seap si sa notificati efectuarea achizitiei altfel sunteti pasibil de amenda.