Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Trebuie sa platesc noua taxa de inmatriculare(de ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Trebuie sa platesc noua taxa de inmatriculare(de mediu) la masina cumparata recent!

Buna seara tuturor,

Trebuie sa platesc urgent noua taxa de inmatriculare(de mediu) la masina cumparata recent (masina cumparata din Romania de la proprietar din acelasi judet) si ma impiedica cei de la finante pe motivul ca nu au normele meodologice primite in acest sens!

E adevarat ca nu se pot face orice fel de inmatriculari auto acuma, sau e doar o imbarligatura birocratica?!

Multumesc.
descarcati normele de aplicare a ordonantei privind timbrul de mediu din sectiunea ghid auto a avocat net.ro si prezentati la finante, desi imi este greu sa cred ca nu cunosc acest lucru.