avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Cum platesc impozitele la buget daca am contul blocat ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Cum platesc impozitele la buget daca am contul blocat ?

Buna ziua !

Contul este blocat de ANAF si vreau sa stiu cum pot plati impozitele la salarii si TVA-ul, nu vreau sa se adune datorii la buget.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: danaradu90 , utilizator 16:51, 21 Octombrie 2013
La caseria fiscului. De fapt asa este si indicat, ca sa se stinga baza, poprire cu poprire.
NU platiti la gramada caci o sa va duca banii unde vor ei, adica la penalitati si nu la baza.
Asa ca lasati banca, mergeti la caserie.
Poate nu m-am exprimat eu bine.
Contul este blocat de ANAF pentru o amenda ITM, nu pentru creante de buget, nu am nici o datorie la stat, de-asta nici nu vreau sa am.

Pot plati cu numerar la Trezorerie ? sau unde ?
danaradu90 a scris:
Pot plati cu numerar la Trezorerie ?


DA


P.S. in primul mesaj ati scris:
" ...vreau sa stiu cum pot plati impozitele la salarii si TVA-ul, nu vreau sa se adune datorii la buget."

In al doilea ati scris:
" ...pentru o amenda ITM, nu pentru creante de buget, nu am nici o datorie la stat."


no comment
Ultima modificare: Vineri, 19 Aprilie 2013
trandafir2, moderator
Contul este blocat de ANAF pentru o amenda ITM, iar eu vreau sa platesc impozitele la buget lunare, asta am zis. Cred ca nu s-a inteles bine.

Daca pun bani in cont nu se duc unde vreau eu, la impozite salarii si TVA, se duc in contul mentionat de ei pentru amenda.

Dar daca pot plati cash e ok. Cu op-urile la Treoreria de sector.

Multumesc
Puteti plati "cash"

Alte discuții în legătură

Poprire cont gol alivis789 alivis789 Buna ziua, Acum aprox. 1 an mi-a venit o poprire pe un cont bancar, singurul pe care il aveam la momentul respectiv, pentru o amenda de circulatie. Contul ... (vezi toată discuția)
Cont blocat de anaf eriklud eriklud Buna, ANAFul ne-a blocat contul bancar din cauza datoriilor la bugetul de stat. Eu estimez ca o sa avem nevoie de circa o luna sa ne platim datoriile si sa ... (vezi toată discuția)
Bilet la ordin irina8001 irina8001 Buna ziua , am asigurari RCA in rate , acum am de platit a doua rata dar am contul blocat de ANAF , si nu pot face plati pana nu rezolv aceasta ... (vezi toată discuția)