Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Cum platesc impozitele la buget daca am contul blocat ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Cum platesc impozitele la buget daca am contul blocat ?

Buna ziua !

Contul este blocat de ANAF si vreau sa stiu cum pot plati impozitele la salarii si TVA-ul, nu vreau sa se adune datorii la buget.

Multumesc
La caseria fiscului. De fapt asa este si indicat, ca sa se stinga baza, poprire cu poprire.
NU platiti la gramada caci o sa va duca banii unde vor ei, adica la penalitati si nu la baza.
Asa ca lasati banca, mergeti la caserie.
Poate nu m-am exprimat eu bine.
Contul este blocat de ANAF pentru o amenda ITM, nu pentru creante de buget, nu am nici o datorie la stat, de-asta nici nu vreau sa am.

Pot plati cu numerar la Trezorerie ? sau unde ?
danaradu90 a scris:
Pot plati cu numerar la Trezorerie ?

DA

P.S. in primul mesaj ati scris:
" ...vreau sa stiu cum pot plati impozitele la salarii si TVA-ul, nu vreau sa se adune datorii la buget."

In al doilea ati scris:
" ...pentru o amenda ITM, nu pentru creante de buget, nu am nici o datorie la stat."

no comment
trandafir2, moderator
Contul este blocat de ANAF pentru o amenda ITM, iar eu vreau sa platesc impozitele la buget lunare, asta am zis. Cred ca nu s-a inteles bine.

Daca pun bani in cont nu se duc unde vreau eu, la impozite salarii si TVA, se duc in contul mentionat de ei pentru amenda.

Dar daca pot plati cash e ok. Cu op-urile la Treoreria de sector.

Multumesc
Puteti plati "cash"