avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ce cod caen trebuie sa aleg si cate?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ce cod caen trebuie sa aleg si cate?

Buna ziua,
Cum am spus si intr-un post anterior doresc sa deschid un mic maxazin mixt cu produse ambalate, tigari, bauturi alcoolice/sucuri etc. Nu voi comercializa carne, produse lactate sau alte alimente perisabile in scurt timp. M-am uitat peste cateva coduri caen si nu stiu care este potrivit pentru mine Pot folosi mai multe spre ex: sectiunea G grupa 463? G4634, G4635, G4636
Daca vreau sa vand si becuri trebuie sa adaug si G4759? sau mai simplu:
"G4711 Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun" - pentru toate produsele?
Multumesc .

Alte discuții în legătură

Cod caen 4711 mikiba mikiba Buna seara Astazi am avut un control (la maagazin) de la politia locala si m-au debusolat in privinta autorizarii codului CAEN . Eu am autorizat codul CAEN ... (vezi toată discuția)
Cod caen potrivit pt un srl magazin mixt catacata16 catacata16 Buna seara.as dori sa știu ce cod CAEN este potrivit pentru un magazin mixt care va vinde produse ... (vezi toată discuția)
Deschidere magazin mixt gabygrass gabygrass Buna ziua va rog frumos puteti sa-mi spuneti daca am o intreprindere familiala deschisa pe agricultura inclusiv culturi de legume pot deschide un magazin mixt ... (vezi toată discuția)