Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ordinul 50/1990
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ordinul 50/1990

cine pa poate ajuta cu ordinul 50/1990 privind calcul grupei de munca a personalului civil care a lucrat la M.Ap.N., anexa nr. 2 completa, mai precis punctele 208,209
ANEXA II/ Ord. 50/1990

PCT 206 - Soferii care efectueaza prestatii la locurile de munca si activitatil cu conditii nocive. grele sau periculoase prevazute in grupele de munca potrivit reglementarilor legale.

PCT 207 - Soferii care deservesc autobuze pentru transporturi publice de calatori.

PCT 208 - Soferii care deservesc autocamioane (inclusiv asimilatele acestora) cu capacitate de transport de cel putin 10 tone.

PCT 209 - Conducatorii de vehicule (autobuze, troleibuze, tramvaie) din transportul in comun de persoane.