Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Inmatriculare fara taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Inmatriculare fara taxa auto

Buna ziua, am un proces pe rol pt mai 2013 in care solicit inmatricularea unui autoturism fara achitarea taxei auto.Intre timp a intrat in vigoare timbrul de mediu, itrebarea mea este: daca castig procesul inceput inaintea intrarii in vigoare a timbrului de mediu voi putea inmatricula masina in baza legii vechi sau va trebui sa platesc noua taxa ( timbrul de mediu)? Va multumesc.
Dacă instanţa vă dă câştig de cauză veţi înmatricula autoturismul conform sentinţei date, adică fără plata timbrului de mediu.