Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa Auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa Auto

Buna ziua !
Am cumparat un autoturism marca Audi . Adusa in RO .
Taxa de poluare si calcul facut de carte cei de la A.F este de 2400 ron . Am sa platesc aceasta taxa (no comment) masina este la prima inmatriculare in RO.
Intrebare :
1. dupa ce platesc taxa la A.F , voi putea recupera banii dati la A.F
2. in cat timp ?
FeliDD12, utilizator
Sa stiti sa sansele de recuperare a banilor sunt mari, intrucat in tara s-au depus numeroase dosare privind recuperarea timbrului de mediu. Aceasta noua lege a timbrului de mediu nu este legala. Procesul nu va dura mult, dupa noua procedura el putandu-se termina la primul termen de judecata.
Multumesc frumos . dupa ce voi rezolva cu inmatricularea a-ti fii de acord sa ma ajutati sa recuperez taxa? Mentionez faptul ca locuiesc in Bucuresti , Sector 4