Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Scutire de impozit pentru programatori
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Scutire de impozit pentru programatori

Buna ziua. Sunt absolvent al Facultatii de Transporturi, sectia de Inginerie Electronica si Telecomunicatii in Transporturi. Am absolvit facultatea dupa Ciclul I Bologna.

In prezent, sunt masterand la ASE, in cadrul facultatii de Cibernetica si Informatica Economica.

Dupa ce voi termin master-ul, Ciclul II Bologna, pot primi scutirea de impozit, avand in vedere ca sunt programator?

Multumesc!
Pentru a putea beneficia de scutirea de impozit pe venit trebuie indeplinite mai multe conditii stipulate in ordinul 189/2004, art. 1:

[ link extern ]

Citit si acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...