avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1020 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe productia de grau din anul trecut
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe productia de grau din anul trecut

Buna ziua,

Anul trecut am avut o suprafata de teren de pe care am obtinut o cantitate de grau.

O parte din grau am vandut-o anul trecut. Atunci impozitul se retinea la sursa.

Anul acesta nu mai cultiv teren, dar mai am grau din anul trecut pe care-l vand.

Cum se stabileste in acest caz impozitul pe venit (si contributia la sanatate)?

Multumesc

Alte discuții în legătură

Cum se plateste contributia la sanatate din arenda in anul 2018 marielamotte200 marielamotte200 Din venitul brut se scade 40 % si se obtine venitul impozabil, la care se aplica impozit de 10 % si contributie la sanatate de 10 %. Daca venitul impozabil ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venitul agricol neatitu neatitu Sunt proprietarul unui teren agricol,in suprafata de un hectar.Arendat unei societati din localitate.Arendasul,retine la sursa,un impozit de 16%+5,5%(CASS),din ... (vezi toată discuția)
Arenda 2018 Lisonelta400 Lisonelta400 Mie arendasul mi-a dat 35197,50 lei pe anul 2018. Am citit la ANAF ca se plateste impozitul la suma de 550 de lei tona de grau. In realitate eu am primit 650 ... (vezi toată discuția)