avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... putem primi ajutor social?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

putem primi ajutor social?

buna ziua,daca sotul lucreaza cu carte de munca part time si are salariu de maxim 400ron lunar iar venitul in casa este de 600 ron ceea ce include alocatia copilului de 1 an,ne incadream pentru a primi ajutor social?si ce acte trebuie depuse si unde?va multumesc

Alte discuții în legătură

Mama singura cu 3 copii mozagabriele mozagabriele Buna seara! Am si eu o intrebare. Am o cunostiinta (vecina cu soacra mea) care este mama singura (nu e casatorita si nici nu afost) a trei copii (12,10 si ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de alocatia de sustinere a familiei? ContSters167676 ContSters167676 Buna ziua, Suntem o familie formata din mama si un copil de 13 ani, deoarece sotul a decedat.u am un salariu de cca 900 lei si bonuri de masa iar pentru copil ... (vezi toată discuția)
Ajutor social pentru cei fara venit szabinnna szabinnna Buna ziua , as avea o mare nelamurire si m-am saturat sa fiu trimisa din usa in usa si sa nu gasesc un raspuns concret si precis . Cazul apartine bunicii ... (vezi toată discuția)