avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Rabla 2013
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Rabla 2013

Bună ziua,
Vă rog frumos să-mi răspudeţi la două întrebări:
1. Dacă tichetul pentru programul rabla 2013 este transmisibil ?,
2. Dacă remat-ul unde predau maşina şi primesc tichetul trebuie să-mi plătească şi pentru maşină ca fier vechi ?
Cu respect,
Vă mulţumesc.
Cel mai recent răspuns: Komkao Consulting , Consultant protectia mediului 19:55, 15 Mai 2013
Daca programul rabla 2013 va fi adoptat in forma supusa dezbaterii publice:
1. tichetul va fi transmisibil o singura data - adica detinatorul poate sa-l vanda celui care doreste sa achizitioneze un autovehicul nou, fiind eliminati multiplii intermediari
2. In mod normal trebuie sa primiti contavaloarea fierului vechi (cca. 700 kg - 500 lei). In realitate nu cred ca o sa primiti ceva. Tichetele ce se vor emite sunt foarte putine, mult mai putine fata de nr. celor ce doresc sa predea masina. Deja unii proprietari de masini sunt dispusi sa dea ei ceva ca sa fie siguri ca prind loc in program.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Programul rabla noydoy noydoy se mai deschide programul rabla ? mai sant sanse sa scapam de masinile vechi? (vezi toată discuția)
Rabla - cum predau masina la remat? Dani1 Dani1 am o masina veche cum pot lua legatura sa o dau la rabla.va rog (vezi toată discuția)
Rabla 2013 ROBERT-DEVA ROBERT-DEVA sunt obligati colectorii de masini de la programul rabla sa achite contravaloarea masinii predata la fier vechi ? (vezi toată discuția)