Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum pot afla numele unui avocat care m-a reprezentat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum pot afla numele unui avocat care m-a reprezentat

Buna zua am si eu o intrebare in urma cu cativa ani am avut un proces , as dorii sa stiu daca pot afla numele av cumva,am fost multumit de dansul inasa am uitat numele de famile si am nev d eun avocat care sa ma reprezinta intr-un proces in faza de recurs( condamnat cu executare pe fond)
Gasiti acel proces si apoi veti gasi si avocatul.
Daca au trecut 15 ani de atunci sunt mici sansele...
AU trecut in jur de 4 ani poate mai putin, adica sa caut dosarul la arhiva sau cum mai exact? Va multumesc! Stiu nr de dosar , numarul sentintei definitive etc ....
Da, cautati dupa numarul de dosar de la arhiva.
Numele avocatului poate aparea si in sentinta.
Daca nu mai aveti sentinta din acel dosar ( in hotarare este mentionat numele avocatului), atunci mergeti la instanta respectiva , solicitati dosarul la studiu si in dosar veti gasi imputernicirea avocatiala si asa veti avea numele si prenumele acestuia, iar ulterior mergeti la Baroul din care face parte si va informati cu privire la datele sale de contact, date care este posibil sa le gasiti si la o simpla cautare pe internet.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Va multumesc, dosarul din cate imi amintesc a fost la curtea de apel dupa ce sa judecat la sector 6, numai am hotararea numai minuta dupa internet,dosarul il gasesc la 6 sau la curtea de apel?
Va multumesc din suflet